KONST / Litografier / Färglitografi 8371611
nr 837 1611
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), 298/310, signerad, -70, motivets mått: 40x30
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 29 juli 2013
kl 18:12:46
400 kr
500 kr
500 kr
700 kr
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén